Wycieczki rowerowe

Rower jest jedną z moich ulubionych sportowych aktywności. Jeżdżę głównie turystyczne, poznając swoją najbliższą okolicę oraz trochę dalsze zakątki małopolski. Coraz śmielej zapuszczam się też w inne rejony kraju, a nawet i poza jego granicę.

Aktualnie poruszam się rowerem szosowym (Triban 520 z 2018 roku), choć wbrew rozsądkowi, zdarza mi się odwiedzać również miejsca zupełnie do niego nieprzystosowane. Efekty są różne, ale przeważnie nie żałuję.

Na tej stronie zamieszczam spis rowerowych wycieczek, które udało mi się zrealizować w paru poprzednich latach. Są tu trasy zarówno łatwe i krótkie, jak i nieco ambitniejsze, wymagające odpowiedniej formy. Wyjazdy podzieliłem na parę kategorii i zalinkowałem do nich artykuły z relacjami. O każdym wyjeździe można więc trochę poczytać, a być może i samemu zainspirować się do przejechania jakiejś trasy.

Szlaki rowerowe

W tej kategorii umieściłem przejazdy po znakowanych szlakach. Niektóre są formie pętli, inne prowadzą z jednego punktu do innego. Są tu również fragmenty dłuższych trasy, których pokonanie naraz byłoby naprawdę sporym wyzwaniem.

Wycieczki po Krakowie i okolicach

Ponieważ aktualnie mieszkam w małopolskiej stolicy, to właśnie te rejony odwiedzam najczęściej. Mimo sporej gęstości zaludnienia, w okolicy jest wiele ciekawych zakątków, które warto lepiej poznać. Część wiąże się z przyrodą, inne to zabytki lub jakieś techniczne ciekawostki.

Trasy ambitniejsze lub wielodniowe

Bywa, że najbliższa okolica nie wystarcza i zapragnę pojechać gdzieś dalej. Najczęściej jest to jakieś sąsiednie województwo, choć zdarzyło mi się już przekraczać polskie granice. Stopniowo wdrażam również wielodniowe wycieczki.

Ciekawe podjazdy

Lubię podjazdy. To dobry sprawdzian dla własnej kondycji, a dodatkowo dają mi sporo satysfakcji i przeważnie prowadzą w całkiem ładne miejsca. Ta lista zawiera najciekawsze górki i przełęcze, jakie udało mi się zdobyć.

Najbardziej atrakcyjne trasy

Mój prywatny top. Wycieczki, które najbardziej utkwiły w pamięci i dostarczyły największych wrażeń. Większość z nich szczerze polecam każdemu, choć warto sobie zdawać sprawę, że w tej kategorii są również te trudniejsze trasy, przeznaczone dla co najmniej średnio-zaawansowanych kolarzy.