O mnie

Kim jestem

Michał, rocznik 1988. Na co dzień programista w małej firmie, po godzinach fan aktywnego trybu życia. Oczywiście, nie zawsze tak było. Młodość spędzałem w większości przed ekranem komputera, tylko od czasu do czasu chodząc z rodziną po Beskidach, czy kopiąc piłkę ze znajomymi. Na studiach brakło nawet tego ostatniego, więc w końcu powiedziałem „stop” i zacząłem biegać, z czasem dodając inne dyscypliny.

Przeszedłem drogę od kilkusetmetrowego truchtu do maratonu. Od niemożliwości przepłynięcia 50 metrów do startu w triathlonie. Od zadyszki przy wchodzeniu po schodach do Orlej Perci. A to dopiero początek. W głowie mam setki pomysłów na kolejne cele i potrzebuję jedynie czasu, by móc je zrealizować.

Co robię

Staram się nie ograniczać do jednego rodzaju aktywności. Mam oczywiście okresy, że bardziej skupiam się na czymś konkretnym, ale raczej nie trwa to długo i staram się różnicować projekty, którym się poświęcam. Dam radę jednak wyróżnić parę ulubionych tematów:

  • Turystyka górska – od spokojnego włóczenia się po Beskidach w towarzystwie, przez przez całodniowe wyrypy wymagajcie wielodniowej regeneracji, po poznawanie gór innych krajów.
  • Bieganie – na początku dla zbudowania jakiejkolwiek formy, obecnie głównie dla budowy wydolności pod inne projekty i rywalizacji na zawodach.
  • Rower – to raczej na spokojnie i turystycznie, jeszcze nie wszedłem w fazę ścigania się. Uważam rower za wspaniały środek transportu i narzędzie, dzięki któremu można świetnie poznać swoje miejsce zamieszkania.

Po co ten blog

Bo pamięć jest ulotna. Dobrze będzie móc wrócić i poczytać lub zobaczyć, co robiło się kiedyś. Skonfrontować teraźniejszość z przeszłością i dostrzec jakie postępy się zrobiło, albo wręcz przeciwnie – co kiedyś przychodziło z łatwością, a teraz wydaje się szalone lub mało realistyczne do wykonania.

Bo wiem, że te treści mogą przydać się innym. Planując swoje podróże i inne projekty częściej korzystam z prywatnych blogów niż oficjalnych przewodników czy dużych serwisów informacyjnych. Myślę, że z mojego też będzie się wyciągnąć coś przydatnego.

Bo w sumie lubię pisać, robić zdjęcia, montować filmy i tworzyć innego rodzaju treści. Może nie jestem w tym jakoś szczególnie dobry, ale tworzenie bloga to niezły pretekst, by doskonalić te umiejętności i uczyć się nowych rzeczy.

Kontakt

Jeśli w jakimkolwiek celu chcesz się ze mną skontaktować, po prostu pisz na adres michal@projektyprzygodowe.pl

Jestem otwarty zarówno na dzielenie się wiedzą, towarzyską pogawędkę albo propozycje współpracy. Być może damy radę wspólnie zrealizować jakiś ciekawy projekt?